Takimi jasht ringut


Foto Marianne Müller


Ngjarje e rėndėsishme qė reflekton. Sot, pėr herė tė parė, qė kur u bė e ditur lufta e tij e ardhshme nė boks, Luan Krasniqi, u takua me kundėrshtarin e tij Alexander Dimitrenkon.

Me rastin e konferencės sė parė pėr media pėrkitazi me mbrėmjen e 15 nėntorit, sot, nė Düsseldorf, nė Burg-Wächter Castello, u takuan qė tė dy kėta boksier tė cilėt njihen mirė mes vehte, mbase sėbashku kishin qenė disa herė mė parė nė ushtrime dhe shparing.

Kėshtu, mund tė thuhet se dueli i ardhshėm premton se do tė jet tejet interesantė ngase fjala ėshtė pėr dy boksier tė cilėt e njohin mirė profesionin e tyre, ngase siē tha Luan Krasniqi:“Ne qė tė dy jemi boksier tė mirė dhe elegant“. Ai nuk len dyshim se si do tė pėrfundoj ky meē:”Unė do tė fitoj”.

Tek Krasniqi, pas pritjes sė gjatė, vėrehet njė elan i veēantė. Ai paralajmėron: “Unė gėzohem sėtepėrmi pėr faktin se mund tė boksoj pėrsėri”. Pėrgatitjet, ky sportiest i ka parėsore, ndaj, pas kėsaj konference pėr media, fluturoi menjėherė pėr nė Stuttgart. Pastaj shkon nė Rottweil, ku atė e presin ushtrimet e mėtejshme intensive pėr duelin e ardhshėm tejet interesant dhe tė rėndėsishėm.

Biletat pėr kėtė meē mund tė sigurohen:
Universum Ticket Hotline:
040-696 559 59
CTS-Eventim Hotline:
01805-570 000
(0,14 € / Minuta, ēmimet e telefonave mobil mund tė ndryshojnė)

Ose nė adresėn:

www.boxing.de

(011008)


zurück zu News