Plani i termineve - pėrplot


Luan Krasniqi, boksieri i kategorisė sė rėndė nga Rottweili, edhe pas anulimit tė meēit tė paraparė kundėr Dimitrenkos nė mars, ėshtė pėrplot angazhime.

Krahas trajningut ēdoditor, i arrijnė ftesa tė shumta qė e bėjnė tė jet tejet tė angazhuar. Kėshtu, edhe muaji shkurt do tė jet pėrplot angazhime. Pas aktiviteteve sportive nė Biberach, Krasniqi do tė fluturoj pėr nė Nju Jork ku me ftesėn e RTL, do tė prezantoj si mysafir-bashkėbisedues nė meēin qė do tė zhvillohet nė mes tė Vladimir Klitschko dhe Sultan Ibragimov.

Mė pastaj, me tė kthyer nė Gjermani, Luan Krasniqi sėrish do tė jet nė lėvizje nė mėnyrė qė nė shkolla tė angazhohet kundėr varshmėrisė ndaj lojėrave-program ky qė e zhvillon nė bashkėpunim me Totto-Lotton e Baden Württemergut me moton "Mos u bė kundėrshtar i vetvehtes".

Pėrkundėr angazhimeve qė ka, ky sportist nga Rottweili, nuk e humbas dot nga mendja terminin pėr njė luftė tė mėtejshme. Se kur do tė ndodhė kjo, akoma nuk ėshtė sqaruar, kurse Krasniqi thot: „Promoteri im Klaus-Peter Kohl mė ka thėnė se do tė bėj ēdo gjė pėr tė organizuar njė duel nė gjysmėn e parė tė vitit 2008. Kėsaj unė i besoj."

Dhe, edhe pse nuk ėshtė caktuar akoma termini, boksieri Luan Krasniqi, megjithatė duhet tė pėrgatitet pėr luftėn e ardhshme: „Njė duel mund tė arrij mė shpejtė se sa qė njeriu kujton, ndaj pėr kėtė moment duhet tė jamė i pėrgatitur dhe nė formė. Unė dėshiroj qė ta realizoj ėndrrėn time dhe ta shfrytėzoj edhe njėherė shansin pėr tu bėrė kampion botėror."


zurück zu News