WBA lejoi dyluftimin


Nje lajm jo i mire per Luan Krasniqin, i cili per momentin ndodhet ne fazen pergatitore ne Austri.

Federate e boksit WBA lajmeroi se boksieri Chagaev duhet te dale ne ring edhe nje here kunder Valuev.

Kjo do te thote, spostim mbrapa dhe anullim i dyluftimit te shumepritur per titullin Kampion Bote Shgenjimi i boksierit nga Rottweil-i, per peshen e rende, eshte shume i madh: „Ne fillim refuzimi per dyluftim nga ana e Dimitrenkos dhe tani kjo e fundit. Une dua te boksoj por sic duket nuk eshte e thene“

Por cfare do vendose Luan Krasniqi ne ditet e ardhm?. Nje rrugezgjidhje te sakte nuk ka Krasniqi: „ Jam disi i shokuar dhe me duhet te vendos ne qetesi pasi te jem konsultuar me njerzit e mi“


zurück zu News