Firati mbrojti
shiritin e vet tė KB


Me njė rezultat tė mrekullueshėm, Firat Arslan, e mbrojti shiritin e vet tė Kampionit Botėror nė kategorinė Cruser.

Tė shikosh shokun e Luan Krasniqit nė ring, ishte njė pėrjetim i veēantė, mbase gjatė 12 roundave, kundėrshtarin e tij, amerikanin Darnell Wilson, e mbajti nė ankth. Vlerėsimi i njėzėshėm dhe bindės qė rezultoi me pikėt 117:111, ishte dėshmi mė e mirė e angazhimit tė boksierit Arslan.

Wilson, i cili ėshtė i njohur si boksier KO, asnjėherė nuk e kishte ndonjė rast kundėr Firatit, i cili edhe kėsaj here e dėshmoi pėrgatitjen e tij fizike dhe psiqike. Nė vazhdimėsi Firat Arslan e ngujonte kundėrshtarin nga Amerika dhe nuk e lejoi pėr asnjė ēast ta mbledh vehten.

Kėshtu, edhe Luan Krasniqi, relativisht i qetė pati rastin ta ndjek duelin pėr tė cilin tha: “Qė nga raundi i shtatė, isha i sigurt se Firati do ta ngadhnjej kundėrshtarin”. Boksierit nga Rottweili, fytyra i ngazllente nga gėzimi pėr fitoren e shokut tė tij.

Se ēfarė do tė ndodh me te mėtej, aktualisht akoma nuk dihet, por ėshtė e sigurtė se Krasniqi sėrish do tė kthehet nė ring dhe me padurim pret qė nė ring t`iu prezentohet aderuesėve tė tij.

Deri nė rastin qė do tė pasoj, Krasniqi i gėzohet mbrojtjes sė suksesshme tė titullit nga shoku i tij dhe se edhe ne i dėrgojmė urimet mė tė mira pėr fitoren Firat Arslanit.


zurück zu News