Krasniqi akumulon kondicioninLuan Krasniqi dhe shoku i tij Firat Arslan, pėr detyrat qė pasojnė, akumulojnė kondicionin e e nevojshėm.

Nė vendtrajningun e tyre, sėbashku me Chrisoph Weiß (mbase me Firat Arslanin, Krasniqi bashkėpunon tashmė njė kohė tė gjatė), e mbaruan bazėn e ushtrimeve pėr luftėrat qė pasojnė.

Luan Krasniqi, me rezultatin e arritur ėshtė tejet i kėnaqur: "Ishte njė punė e mrekullueshme, ndonėse e mundimshme, por pa angazhim nuk ka sukses". Se, nė kėto ushtrime, sėbashku me te ishte edhe Firat Arslan, pėr kėtė boksier nga Rotweili, ishte me rėndėsi: "Tė ushtrosh me Firatin ėshtė jashtėzakonisht mirė dhe se ēdo dite paraqet njė sprovė tė veēantė".

Ėshtė befasi e kėndshme se me sa elan u pėrkushtua Krasniqi ditėve tė shkuara, ngase krahas pėrgatitjeve tė tij u angazhua edhe si ekspert nė komentimin e meqit tė Vitali Klitshkos kundėr Arreola pėr qendrėn televizive RTL.

 


Luan Krasniqi me legjendėn e boksit Mike Tyson

Krasniqi pohon se ishte vėrtetė ngarkesė edhe pėr faktin e Jet-Lags, por njėkohėsisht ėshtė i lumtur se ishte pjesėmarrės: "Ishte njė atmosferė e veēantė nė Staples-Center edhe pėr faktin se njė legjendė tė boksit si ėshtė Mike Tyson njeriu nuk ka rast ta takoj ēdo ditė".

Edhe pėrkundėr presionit nga terminet Luan Krasniqi nė pikpamje fizike dhe tė gjithmbarshme ėshtė nė formė tejet tė mirė.

Kjo hetohet nė bisedė dhe shoqėri me tė, e veēmas nė ushtrimet tė cilave ai iu qaset me pėrkushtimin mė tė madh. Kjo ka rėndėsi mbase ai me padurim pret ngjitjen nė ring: "Shpresoj qė kjo tė ndodhė sa mė parė dhe se kėsaj i gėzohem pa masė".

(041009)


zurück zu News