Krasniqi i lėnduar! Anulohet meēi kundėr DimitrenkosLuan Krasniqi, boksieri me renome, pėr meēin e 28 nėntorit tė kėtij viti kundėr Alexander Dimitrenkos ndėrmorri shumė, por njė akcidentė deri sa po bėnte stėrvitje, e pengon qė ta zhvilloj duelin e shumėpritur.

Njė lėndim nė ligamentin e kyēit tė kėmbės sė djathtė e bėri tė pamundshėm luftėn nė Oberhausen. Ky lajm, pėr Luan Krasniqin ishte tejet i hidhur: „Unė jam i dėshpruar, por nuk kam mundėsi pėr tė vazhduar mėtej stėrvitjet. Mjekėt thonė se duhet tė bėj pushim njė javė tė tėrė dhe se brenda katėr javėsh do tė shėrohet plotėsisht. Prandaj, kjo e bėnė tė pamundur kėtė luftė.“

Por, edhe pėrkundėr kėtij lėndimi fatkeq, Krasniqi shikon pėrpara: „Unė dėshiqroj qė sa mė parė qė ėshtė e mundur tė reahabilitohem tėrėsisht dhe pastaj tė luftoj kundėr Dimitrenkos. Unė jam stėrvitur shumė dhe se pėr kėtė isha tejet i pėrgatitur.“

Ne dhe tifosėt e tij, Luan Krasniqit i dėshirojm shėrim tė mirė dhe kthim sam ė tė shpejtė nė ring.

(071109)


zurück zu News