Luan Krasniqi
vizitoi Nike


Ishte pak sa i shqetėsuar Luan Krasniqi, kur mė 10 korrik, nė Frankfurt, foli para pėrfaqėsuesėve tė Regjionit tė Nike AGSS (Austrisė, Gjermanisė, Zvicrės e Sllovenisė). Kur Luan Krasniqin nė binė e ftoi Menagjerja gjenerale e Nike AGSS Michaela Stitz, ai kishte njė shqetėsim.

Ai duhej tė rrėfente lidhur me jetėn e tij dhe njėkohėsisht pėr lidhmėrinė me botėn afariste. Dhe kjo, natyrisht qė nuk mund tė pėrfshihej vetėm nė pak minuta.

Kjo zgjati gjithsejtė mėse njė orė, pėrderisa boksieri profesionist i rrėfei tė gjitha. Ai u pėrgjigjė edhe nė shumė pyetje tė shtruara nga punėtorėt e Nike.


Luan Krasniqi, natyrisht, i pėrmbushi edhe tė gjitha dėshirat pėr autogram

Si ndodhė rėndomė, ora kaloi shpejtė dhe se sikundėr Luan Krasniqi ashtu edhe ata qė e dėgjuan rrėfimin e tij, sallėn e lėshuan me fytyra tė ngazllyera.

Sportistit nga Rottweili, ky takim i ka pėlqyer tej masse: „Kjo ishte super. Tė gjithė nga Nike janė si njė familje e madhe, tė gjithė janė tė mrekullueshėm“.


Luan Krasniqi nė bisedė me Menagjeren gjenerale tė Nike AGSS, Michaela Stitz (djathtas))

Nuk ishte pėr tu befasuar se edhe pas kėtij organizimi, iu kushtua shumė kohė dhe hapsirė zhvillimit tė bisedave individuale dhe kėmbimit tė pėrvojave.

[Kėtu, mė shumė pėr Nike]

Sikurse qė Luan Krasniqi la mbresa tė thella tek pėrgjegjėsit e Nike, poashtu edhe boksieri i kategorisė sė rėndė ishte pėrplot mbresa: „Se unė do tė flisja tek prodhuesi mė i madh botėror i artikujve sportiv, nuk do tė kisha menduar.Dhe, se tė gjithė kėta njerėz, pėrkundėr pėrgjegjėsisė sė tyre tė madhe kan mbetur aq normal, e konsideroj mrekulli“.


zurück zu News