Luani pėrsėri nė ring



Pas pėrgatitjeve intensive dhe tejet tė sukseshme, tė hėnen, Luan Krasniqi iu prtezentua publikut. Nė njė bisedė me pėrfaqėsuesit e mediave nė Düsseldorf, boksieri i kategorisė sė rėndė nga Rottweili, u paraqit para kamerave.

Gjatė periudhės sė shkuar ishte i pėrqėndruar nė kampin e tij tė ushtrimeve ku i pėrkushtuar dhe i koncertuar plotėsisht, zhvilloi pėrgatitjet pėr luftėn e ardhshme qė do tė zhvillohet mė 15 nėntor kundėr Alexander Dimitrenkos.

Me ekipin e tij dhe trajnerin Valentin Silaghi, nė kampin e ushtrimeve, e realizoi plotėsisht planin pėrgatitor dhe asgjė nuk e shmang nga qėllimi i tij pėr tė ngadhnjyer nė Burgwächter Castello.

Se si do tė arrihet kjo, pėr Krasniqin nuk ka fare rėndėsi. Nė pyetjen se a dėshiron tė fitoj me pikė apo k.o, ai u pėrgjigjė: “Kjo s`ka fare rėndėsi. Nėse unė e shoh rastin, natyrisht qė do tė synoj k.o, por mė kryesorja ėshtė fitorja”.

Krasniqi, lė pėrshtypjen e njė optimisti dhe luftėtari tė vendosur pėr tė aritur fitoren.”Unė gėzohem, vėrtetė gėzohem qė mund tė ngjitem pėrsėri nė ring”, thot Krasniqi. Se fazėn e pėrgatitjeve e ka shfrytėzuar nė mėnyrė maksimale, vėrehet tek disponimi i tij dhe kalitja fizike.

Poashtu, nuk vėrhet fare se boksieri me renome Luan Krasniqi, nė prak tė meēit tė ardhshėm ėshtė nėn ndikimin e presionit: “Unė e di se pėr ēka ėshtė fjala, por kjo nuk do tė jet lufta ime e fundit. Dhe siē i pėrket njė Luani tė vėrtetė, ai thot : Unė mė me dėshirė jam gjahtar e kurrėsesi pre”. Prandaj, tė shtunen, dhuratė e gjahut tė tij do tė jet fitorja.

Tickets gibt es unter: Universum Ticket Hotline:
040-696 559 59
CTS-Eventim Hotline:
01805-570 000
(0,14 € / Minute, Mobilfunkpreise können abweichen)

oder unter www.boxing.de

(101108)


zurück zu News