Luan Krasniqi
bokson pėrsėriMė 16 nėntor, nė MHP-Arenėn e Ludwigsburgut, Luan Krasniqi do ti vesh pėrsėri dorzat e veta tė boksit.

Ky boksier i kategorisė sė rėndė, nė tė vėrtetė nuk deshi mė tė ngjitet nė ring, por, ai, i nxitur nga ndjenja e solidaritetit, ka deklaruar shumėherė se nėse ngjitja e tij nė ring do tė ketė domethėnje, kėtė do ta bėj. Dhe kėtė vlerė ai tashmė e ka vėnė si qėllim dhe do tė zhvilloj njė luftė me Uwe Hück, kampion i dyfisht evropian nė sportin e thaiboksit .

Hück, shefi operativ i kompanisė sė njohur gjermane pėr prodhimin e automobilave, Porsche i ėshtė drejtuar Luan Krasniqit me qėllim tė realizimit tė kėtij eventmenti tė rėndėsishėm.

Dhe njė ėshtė e sigurtė se kjo nuk do tė jet tallje. Qė tė dy kundėrshtarėt janė sportist tė rangut tejet tė lartė tė cilėt e dinė se si luftohet nė ring. Qėllimi i kėtij organizimi nuk ėshtė titulli ose ndonjė shirit, por shumė mė i lartė-ndihmė pėr ata tė cilėt nuk mund tė luftojnė pėr vehten.

Kėshtu, gjysma e tė ardhurave qė do tė realizohen do ti dedikohen projektit tė Krasniqit „Ecje pėr SOS-fshatin e fėmijėve“. (Natyrisht qė pėr SOS-Kinderdorfer mund tė dhuroni mjete nė ēdo kohė: SOS-Kinderörfer).

Krahas luftės sė Krasniqit kundėr Hück, nė kėtė mbrėmje ofrohet edhe shumė mė tepėr. Do tė zhvillohen duele tė sportistėve tė njohur dhe natyrisht krahas Show-Acts, nė ring do tė gjenden edhe prominentė tė lartė.

Biletat ofrohen me ēmim prej 39 Euro deri nė 590 Euro (me hyrjen nga pjesa e VIP, me byfen ekskluzive dhe After-Show-Party). Biletat mund tė sigurohen nė tė gjitha pikat e shitjes dhe nė internet tek easyticket.

Mbrėmja e 16 nėntorit fillon nė orėn 18:30 nė MHP-Arenėn e Ludwigsburgut. E vlen tė jesh i pranishėm nė kėtė ngjarje ku fituesit dihen paraprakisht: fėmijėt.


zurück zu News