Volle Kraft voraus


Pėrgatitjet e Luan Krasniqit pėr meēin e rradhės ndodhen nė vlugun mė tė madh. Nė njėsit e ushtrimeve tė tij, ai, po dėshmon ēdo ditė forcė dhe diciplinė tė pėrkushtueshme.

Gjithnjė, i nxitur nga ekipi i tij dhe trajneri Hans-Jürgen Witte, po synon parametrat sa mė tė lartė.

Si ne thesin me rėrė ashtu edhe nė elementet tjera tė ushtrimeve, hetohet se sa e fortė ėshtė dėshira pėr tė ngadhnjyer nė duelin e 26 shkurtit kundėr Johnathon Banks nė arenėn e Ludwigsburgut.

Ai e bėnė kėtė tė qartė: „Luftėn do ta bėjė sipas dėshirės time“. Se ai ėshtė nė formė tejet tė mirė, dėshmohet edhe nga angazhimi i partnerėve nė sparing nga tė cilėt kėrkohet shumė mund.

Kėshtu, secila njėsi e sparingut qė e realizon Luani, njėkohėsisht ėshtė njė demostrim i formės sė veēantė. Teknika dhe forca, dėshira dhe pėrvoja, lėnė mbresa tė thella te shikuesi i kėtyre ditėve.

Kėtė e pohon edhe shoku i tij shumėvjeēar Firat Arslan i cili ėshtė i befasuar: „Ky ėshtė Luani mė i mirė tė cilin unė e kam parė deri mė tash“. Diksutimet lidhur me moshėn nuk vijnė nė pyetje kur shihet Luani. Ėshtė e fortė pėrshtypja tė cilėn Luani e leėn kėto ditė me forcėn e tij dhe pamjen fizike.

Ky sportist i madh nė sportin e boksit thot se „Kur unė do tė fitoj disa do tė shokohen“.

Kėsaj fitore, simpatizuesit e tij i gėzohen qė tash.

 

(120211)


zurück zu News