Krasniqi i gatshėm
pėr detyra tė rejaPas akcidentit qė pėsoi gjatė trajningut nė vitin e shkuar, Luan Krasniqi ėshtė pėrsėri i gatshėm dhe se ndodhet nė ushtrimet intensive.

Qėllimi i tij natyrisht qė ėshtė rikthimi nė ring: “Sikur tė mos kishte ndodhur akcidenti, unė qė nė vitin e shkuar do tė kisha mundur tė dėshmoj se mund tė llogaritet nė mua. Unė dėshiroj qė edhe njėherė tė rikthehem nė ring dhe mu pėr kėtė ushtroj ēdo ditė”.

Ky boksier nga Rottweili, krahas ushtrimeve tė tij, ka edhe plot angazhime. Si ekspert i RTL, tashmė njė kohė tė gjatė i shoqėron meēet e Vlladimir e Vitali Kliēkos. Punė kjo qė Krasniqi e bėnė me vullnet e kėnaqėsi: “Tek RTL dodhet njė ekipė e mrekullueshme, me profesionalitet tejet tė lartė dhe se gėzohem qė mė ėshtė dhėnė mundėsia ta kem kėtė angazhim”.

Njė luftė e Klitēkos ėshtė njė rast i mirė qė tė takosh sportistė tjerė e para sė gjithash tė takosh miq tė vjetėr. Kėshtu, Luan Krasniqi, takoi David Haye dhe Lenox Lewis. Kjo, Luani Krasniqin e gėzoi veēanėrisht: „Ta takosh Lennox-in gjithnjė ėshtė njė rast madhor. Ne gjithnjė kalojmė ēaste tė mira dhe rikujtojmė kujtimet e mrekullueshme qė kemi“.

 


Luan Krasniqi dhe Lennox Lewis
(Klick öffnet neues Fenster)


Luan Krasniqi dhe David Haye
(Klick öffnet neues Fenster)

Krasniqi, boksieri me renome,do tė jet i pranishėm edhe nė meēin e ardhshėm tė Vlladimir Klitēkos nė Düsseldorf kur pėr RTL do tė ndodhet pėrsėri para kamerave, me ērast Eddi Chambers do tė takohet me kampionin botėror.

Edhe nė shumė angazhime tjera qė i ndėrmerr Krasniqi, megjithatė njė ēėshtje nuk e heq dot nga synimi: rikthimin nė ring.

(140209)


zurück zu News