Luani dėshiron tė fitoj


Kudo qė kėto ditė paraqitet Luan Krasniqi, kėtė boksier tė mirėnjohur e shoqėron njė valė e simpatisė dhe admirimit. Kėshtu ishte edhe me rastin e matjes zyrtare, qė u organizua njė ditė para meēit nė Martim tė Düsseldorfit.

Njė rast tejet i mirė i sė shtunes, ku Luani pėrsėri paraqitet nė ring dhe ku dėshiron tė ngadhnjejė. Dhe poqese mbėshtetja nga simpatizuesit nuk do tė mungoj, kjo do tė realizohet gjithsesi.

Luan Krasniqi i cili me 102,5 kilogram e dėshmoi njė peshė luftrake ideale, me mikėn e tij dhe gjuhėn trupore rrėfente se ēfarė do tė ndodhė nė ring: Luani ka uri dhe dėshiron tė ket gjah tė sukseshėm.

Me rastin e fotografimit tė fundit para meēit, Krasniqi e tregoi pėrsėri buzėqeshjen e cila pėr kundėrshtarin nuk ka domethėnie tė mirė. Kėtė buzėqeshje tashmė disa kundėrshtarė e kan keqinterpretuar dhe menduan se para vehtes e kan njė lojė tė lehtė. Luani, kėsaj here, me kėtė, bėri me dije se i gėzohet ngjitjes nė ring dhe se do tė luftoj pėr tė triumfuar.

Ndaj, jemi tė bindur se nė Burgwächter Castello tė Düsseldorfit, do tė zhvillohet njė duel tejet interesant , sepse kur Luani gjuan, ai dėshiron fitore.

(141108)


zurück zu News