Dimitrenko anullon duelin- Krasniqi ėshtė i zhgėnjyer


Dueli i boksit, i cili do tė zhvillohej mė 8 mars, midis Luan Krasniqit dhe Aleksander Dimitrenko, ėshtė anuluar. Ukrainasi nuk ka pranuar qė tė boksojė kundėr boksierit shqiptar. Lajmin e ka bėrė tė ditur tė mėrkurėn “ Universum Box-Promotion ”, kompania qė menaxhon karrierėn e tė dy boksierėve.

Luan Krasniqi ėshtė tepėr i zhgėnjyer, pasi ka pritur shumė, pėr kėtė duel dhe ėshtė pėrgatitur pėr njė kohė tė gjatė: „ Nuk e kam fare idene, pse Aleksander e anuloj ndeshjen. Sigurisht, qė jam hidhėruar pa masė, pasi po pėrgatitesha dhe kisha shumė dėshira ta fitoja kėtė dyluftim. Nuk e kam idene se ēfarė ka ndodhur.“

Dueli me Dimitrenkon vlerėsohej si shansi i madh pėr Luan Krasniqit, pėr tė siguruar kėshtu me njė fitore edhe njė duel pėr titullin e kampionit tė botės. Kjo do tė thotė pėr djaloshin nga Rottweil-i se duhet tė presė pėrsėri. Kjo kohė pritje do tė thotė pergatitje. Ai do vazhdojė tė stėrvitet, pėt tė siguruar njė shancė tjetėr, tė cilin ai do e shfrytėzojė ne maksimum.


zurück zu News