Krasniqi kundėr Dimitrenkos


Pritja e gjatė e ka edhe fundin. Mė 15 nėntor, Luan Krasniqi sėrish do tė gjendet nė ring. Nė Düsseldorf, ai do tė takohet me Alexander Dimitrenkon.

Pasi qė, meēi i planifikuar nė mars muk qe realizuar, Luan Krasniqi ėshtė tejet i lumtur se kjo luftė tashti do tė zhvillohet: “Unė gėzohem pa masė se kjo do tė ndodhė”. Pas humbjes nga Tony Thompson nė vitin 2007, Krasniqi mendonte intesivisht se ē`do tė ndodhė mėtej.

Por fundi, shumė shpejtė u bė i qartė : ”Unė e di se shumė njerėz i kam dėshpruar, por mbi tė gjithė unė isha i dėshpruar nga vetja sepse atėherė, nė ring, nuk isha asgjė. Unė ndodhesha ashtu pranė meje. Kjo nuk mė ka ndodhur kurrė dhe se kėtė nuk e kuptoj fare edhe sot. Por, njė e di: mė 15 nėntor, tė gjithė do ta shohin Luanin e vėrtetė”.

Pushimi i gjatė i domosdoshėm qė e la pas vehtes, bėhet se nuk i pengon shumė: “Natyrsiht qė nuk ėshtė optimale, por gjatė gjithė kohės unė kam mbetur nė formė tė mirė“. Poashtu edhe aktualisht, ai ndodhet nė ushtrime, sėbashku me shokun e tij - kampionin botėror nė peshėn kruizer -Firat Arslan.

Boksieri nga Rottweili tashti pėrgatitet nė mėnyrė intensive: „Deri mė tash jam pėrqėndruar nė ruajtjen e formės, kurse tash fillojnė pėrgatitjet dhe se kėto do tė jen tė mundimshme, tejet tė mundimshme sepse unė dėshiroj ta arrij qėllimin tim“. Dhe, nuk duhet menduar shumė se cili ėshtė ky qėllim: Mė 15 nėntor, Luani dėshiron qė ringun ta lėshoj si ngadhnjimtar dhe tė gjithėve tu tregoj potencialin e tij tė vėrtetė.

(160908)


zurück zu News