Pėr shkak tė virusit infektiv akut-shtyrje e meēit


Pėr shkak tė virusit infektiv akut, meēi i rradhės, i Luan Krasniqit nuk do tė zhvillohet mė 26 shkurt. Kėtė duel, kundėr Johnathan Banks, Luani e ē`lajmėroi me padėshirė. Ai bėri pėrpjekje maksimale pėr tu ushtruar, por megjithatė u rekomandua qė tė mos ngjitet nė ring sepse i duhet shėrim.

„Unė gjithnjė preferoj qė ai qė ėshtė i sėmurė nuk i pėrket ringut, por unė desha ta detyroj vehten“- thotė Krasniqi dhe vazhdon: „Trajneri dhe ekipi im, ma kanė bėrė tė qartė se kėshtu nuk bėn. Dhe u detyrova ta bėj kėtė. Pėrndryshe kėto pėrgatitje kaluan aq mirė sa nuk mund tė merret me mend“.

Sportisti nga Rottweili ėshtė i dėshpruar dhe se kėtė nuk mund ta beson. „Mė vjen keq sidomos pėr simpatizuesit e mi por njė luftė, nuk ėshtė e mundur.“

Kėshtu, tėrė ky manifestim sportiv nuk do tė zhvillohet. Salla nė Ludwigsburg, ishte e rezervuar dhe tė gjitha vendet pothuaj tė shitura. Se kur dhe si do tė zhvillohet ky duel, akoma nuk ėshtė e qartė. Por, aderuesit dhe vetė Luani, shpresojnė nė mė tė mirėn e mundshme.

Kėtij sportisti i dėshirojmė shėrim sa mė tė shpejtė.

 

(190211)


zurück zu News