Ai angazhohet sėrish pėr qėllim humanitar


Luan Krasniqi edhe kėtė vit pėrsėri pėr qėllim tė mirė hyri nė ujė Pėr garėn e sivjeme nė lundrim tė Fondacionit Michael-Stich-Stiftung, ai udhėtoi ekstra nga Rottweili, pėr tė mbėshtetur qėllimin humanitar.

Fondacionit Michael-Stich-Stiftung angazhohet pėr tė ndihmuar tė infektuarit me HIV dhe fėmijėt e prekur me SIDA. Pėr tė mbėshtetur kėtė fondacion tė rėndėsishėm, Luani zuri vend nė njė lundėr nė tė cilėn e bashkoi forcėn me prominent tė tjerė: “Fėmijėt janė pika mė e dobėt nė shoqėrinė tone, tė cilėve u duhet ndihma jonė. Aq mė tepėr kur ata, qė nė vitet e hershme tė jetės janė goditur nga e keqja”.

Luan Krasniqi tejet i koncentruar (Kliko hapet faqe e re)

Gara nė lundrim, qė nė Hamburg ėshtė bėrė pothuaj njė institucion I rėndėsishėm, sportistit me renome nga Rottweili i bėn kėnaqėsi tė veēantė: “Kjo ėshtė mė e vėshtirė se sa duket nė shikim tė pare. Mbi tė gjitha nuk ėshtė fare lehtė tė arrish nė njė lundėr tė tillė, por nėse njeriu nuk lėvizė shumė, atėherė ia del qė pa pengesa tė ngjitet dhe merr rrugė me te”.

Luan Krasniqi, nė njė lundėr pėr ekipin e Fondacionit Michael-Stich garoi sėbashku me prominentėt Tanja Schuman, Patrick Bach dhe Martin Schwalb. Edhe pse nuk ia dolėn tė fitojnė, pėr Luanin- ambassador tė SOS Kinderdorfit, kjo nuk kishte rėndėsi: “Fitoi qėllimi i mirė dhe kjo ėshtė fitore tejet e madhe”, thot ky sportist tejt i angazhuar pėr qėllime humanitare.

Luan Krasniqi dhe Ekipi Michael Stich (Kliko hapet faqe e re)

 

(200610)


zurück zu News