I adhuruar i publikut
Luan Krasniqi


Jubiletė janė njė rast i mirė pėr tė kremtuar. Kėshtu tha Luan Krasniqi, me rastin e shkuarjes nė kremtimin e 25-vjetorit tė Boks-Promocionit Universum.

Mė 20 shtator, mėse 2000 simpatizues tė sportit tė boksit e rrethuan hapsirėn e Boks-Promocionit Universum dhe Spotlight-it nė Hamburg Wandsbek.

Pėrveē ushqimit dhe pijeve, nė qendėr tė vemendjes ishin sidomos sportistėt. Aderuesit e shumtė e shfrytėzuan kėtė rast tė favorshėm pėr marrjen e nėnshkrimeve nga bokserėt e tyre.


Luan Krasniqi i rrethuar nga simpatizuesit

Rreth boksierit me renome Luan Krasniqi qenė tubuar shumė simpatizues tė tij, tė cilėt pritnin pėr tiu dhėnė kartela me nėnshkrimin e tij. Ngase kėrkesat ishin tė mėdha, kartela me foton e Luanit qė nuk mjaftuan dot, u desh tė merren disa herė.

Mėpastaj boksieri Krasniqi u gjend pėr disa ēaste nė njė ushtrim boksi me Andreas Rehberg, udhėheqėsin e njė ndėrmarrejeje tė imobilieve i cili pėr njė ushtrim tė tillė 15 minutėsh me Luanin, kishte fituar nė njė lojė shpėrblyese si lexues i gazetės Hamburger Abendblatt.


Luan Krasniqi gjatė ushtrimeve
me Andreas Rehberg

Se Rehberg ushtron dy herė nė javė, pandehu edhe Krasniqi i cili pėr kėtė tha:“Andreasi bėri luftė tė mrekullueshme dhe se ka bazė pėr boks sepse lėviz pėr mrekulli. Mė ėshtė dashur tė kem konsideratė“.

Rehberg i cili nga ky ushtrim kishte mbresa tė veēanta, deklaroi:“ Ėshtė ndjenjė e mrekullueshme tė shikosh se me sa kontroll bokson Luani“.

Nė fund tė kėsaj dite, u numruan se ishin realizuar 2174 Euro nga shitja e pijeve, ėmbėsirave dhe mishit tė pjekur, dedikuar Qendrės spitalore Sternenbrücke nė Hamburg. Ndėrkaq, i adhuruar i publikut ishte Luan Krasniqi.

(200909)


zurück zu News