Nė Neike pėr herė tė dytė


Pas njė takimi qė Luan Krasniqi nė korrik tė kėtij viti e pati nė Nike AGSS Region, mė 20 gusht, u realizua edhe takimi i dytė. Kėsaj here, paraprakisht u vendos qė tė mundėsohet hapsirė mė e madhe pėr t`u pėrgjigjur boksieri nga Rottweili, pyetjeve tė shumta tė tė pranishmėve.

Pas paraqitjes njėzetminutshe tė Krasniqit, „Ringu ishte i lirė“ pėr pyetjet qė iu shtruan sportistit profesionist. Ishte tejet interesante biseda qu u zhvillua pas pak kohėsh nė mes tė boksierit profesionist dhe profesionistėve tė Nike AGSS.Shumė shpejtė u bė e qartė ngjajshmėria nė forcėn dhe rėndėsinė e pėrgatitjeve dhe aplikimi nga boksieri profesionist si dhe aplikimi i qėllimeve nga menagjerėt. Lidhur me kėtė Luan Krasniqi mendon: „ S`ka rėndėsi se ēka ndėrmerr njeriu; nė ēdo jetė ėshtė me vlerė ajo se njeriu pėr atė qė dėshiron ta arrij, ėshtė vet pėrgjegjės“.

Bashkėpunėtorėt e Nike-s , pas mė shumė se njė orė, u ndanė tejet tė lumtur nga Luan Krasniqi duke e pėrcjellur atė me duartrokitje frenetike.

Poashtu edhe boskieri profesionist nga Rottweili ishte i gėzuar qė gjendej nė mesin e punėrorėve tė Nike: „ Ėshtė njė ndjenjė e veēantė tė ndodhesh kėtu. Njeriu vėren se gjendet nė Firmėn numėr njė nė veprimtarinė sportive dhe se tė punėsuarit kėtu kan parashikime tė mėdha qė poashtu i jetėsojnė“.

Edhe pas pėrfundimit tė kėtij takimi, boksieri me renome nga Rottweili u ndal nė njė bashkėbisedim nga u konstatua se Nike dhe Luan Krasniqi, kan shumēka tė pėrbashkėt.

[Kliko pėr tė kaluar te Nike]

 


zurück zu News