Krasniqi angazhohet pėr motivim tė
tė rinjėve pėr mėsimMė 23 prill, Luan Krasniqi vizitoi Shtėpinė botuese Springer-Verlag nė Hamburg. Me rastin e Girls Day qė mbahet pėr herė tė 9-tė, Krasniqi u ftua qė nxėnėset dhe nxėnėsit ti motivoj qė mėsimit pėr aftėsimin e tyre profesional ti ēasen me seriozitetin mė tė madh.

Para sė gjithash fjala ishte pėr vajzat dhe grat e reja tė cilat profesioneve tė meshkujve nuk u rreken me guxim. Gilr Day organizohet nė tėrė Gjermaninė dhe ekziston qė nga viti 2001.

 

L
Luan Krasniqi i rrethuar nga aderuesit e shumtė

Girls`Day u organizua pėr herė tė nėntė dhe sipas tė dhėnave, ėshtė inisiativė mė e madhe nė Gjermani pėr orientimin profesional tė vajzave. Nė Springer Haus nė Hamburg, tė pranishėm ishin mėse 150 nxėnėse dhe nxėnės, tė cilėt, boksierin profesionist nga Rottweili e dėgjuan me vemendje dhe interesim tė madh.

Krasniqi, me rastin e paraqitjes sė ekspozes sė tij, tė rinjėve u bėri tė qartė se edhe njė boksier si ky profesionist gjithėsesi duhet ta mėsoj njė profeson. Krasniqi, pas mbarimit tė gjimnazit, absolvoi profesionin nė drejtimin ekonomik para se tė kaloj nė boksin profesionist pėrkatėsisht qė kur fitoi medaljen e argjentė nė Lojrat Olimpike nė Atlantė.


Dėshirat pėr autogram
pėrmbushen hė pėr hė

Ky sportist nga Rottweili, natyrisht qė kishte kohė tė mjaftueshme qė tu pėrgjigjet tė gjitha pyetjeve qė i shtruan tė rinjėt e pranishėm nė kėtė organizim. Pėr profesionin, karierėn, temat e ndryshme e edhe ato private, Krasniqi u pėrgjigjė nė mėnyrė tė gjithanshme me njė disponim tė veēantė.


Ėshtė shumė e qartė se sa kėnaqėsi i bėn kjo boksierit profesionist

Kėshtu fluturimthi kaloi ky organizim dhe pas njė ore pėr autograme, mbeti kohė e duhur pėr fotografim nė vendet impresionuese tė Hamburgut.

Mehr Bilder gibt es hier


(230409)


zurück zu News