Luani nė fat


Njė premierė nė njė organizim tė Toto-Lotto me moton ”Mos u bė kundėrshtar i vetvehtes”: Pas organizimeve tė shumta, nė tė cilat Luan Krasniqi, nxėnėsve dhe tė rinjėve u tėrheq vėrejtjen pėr rrezikun e varshmėrisė nga lojrat e fatit, mė 23.07.09, nė Biberach, u shėnua njė senzacion i vogėl. Luan Krasniqi, pėr herė tė parė, nga fillimi i njė sėrė organizimesh, e fitoi lojėn e ashtuquajtur “ E keqja numėr njė” („Die böse Eins“)

Mund tė thuhet se kjo ėshtė njė shenjė se pafatėsisė i erdhi fundi.

Pas asaj qė kur Luan Krasniqi nė meēin kundėr Alexander Dimitrenko u goditė fatkeqėsisht, bėhet se deri te njė luftė revanshi, ėshtė gjithnjė e mė afėr. Krasniqi ėshtė i vendosur nė qėllimin e tij qė edhe njėherė, nė ring tė ngjitet kundėr Dimitrenkos. Me kėnaqėsi tė veēantė, madje nė vjeshtėn e kėtij viti.

Por, nė Biberach, natyrisht se nė rend tė parė ishte njė qėllim tjetėr. Tė rinjėve t`iu bėhet me dije se me sa shpejtėsi njeriu mund tė bie nė grackė tė varshmėrisė nga lojėrat e fatit poqese nuk iu ēaset atyre me pėrgjegjėsi. Ky qėllim, nė Biberach u sendėrtua plotėsisht.

Gjithsesi, nxėnėsit ishin tė fascinuar, mbi tė gjitha pėr fatin se takuan nga afėr prominentin e njohur dhe se natyrisht, tė gjithė u mahnitėn me gadishmėrinė e Krasniqit pėr tu ndalur me secilin. Te ky boskier nė zė nga Rottweili, vėrehen vlerat dhe virtytet e njeriut fisnik e bujar dhe nuk ka asgjė tė pėrbashkėt me arrogancė. Prandaj, mendim i pėrbashkėt ishte se kėtė boksier e kalitin intelegjenca, qiltėrsia dhe simpatia. Njeri ky i cili gjen kohė qė nxėnėsve tu pėrgjigjet nė tė gjitha pyetjet e shtruara.

Dhe, edhe pse Krasniqi ėshtė pjesėmarrės i shumė organizimeve, nga shikimi nuk e heq asnjėherė njė qėllim tė vetmin-tė ngjitet edhe njėherė nė ring kundėr Dimitrenkos. Dhe kėshtu, pas Biberachut, Luani pėrsėri u kthye nė vendushtrimin e tij.

(240709)


zurück zu News