Krasniqi
nė formė tejet tė mirė


Tė dielėn, nė mbrėmjen kulinaro-kulturore, organizuar nė Neuen Schloß nė Stuttgart, ishte i pranishėm edhe Luan Krasniqi, i cili pas pushimit, ishte nė formė tejet tė mirė.

Krasniqi qė posa u kthye nga pushimi, ftesėn e Kryeministrit tė Baden Württembergut Günther Oettinger, pėr tė marrė pjesė nė kėtė takim, e pranoi me kėnaqėsi: "Kjo ishte njė mbrėmje e mrekullueshme dhe se unė, pėr faktin se isha kėtu, jam gėzuar shumė". I pranishėm ishte edhe shoku i Krasniqit, kampioni botėror nė peshėn cruiser Firat Arslan.

Pas ngarendjeve lartė dhe poshtė qė ndodhėn javėve tė shkuara pėrkitazi me "po" dhe "jo" tė luftėrave dhe paqartėsive qė kishin tė bėnin me kėto, boksieri nga Rottweili, disa ditė i kaloi nė pushim : "Desha qė tė ē`lodhem pak sa, mbase preokupimet permanente qė quhen lartė-poshtė tė javėve tė kaluara, ishin pak sa ngarkesė. Shpeshherė ndodhi tė filloja ushtrimet e tė largohem pėrsėri nga ato, e kėtė, njeriu nuk mund ta bėj me muaj tė tėrė".

Megjithatė, pushimi i kaluar, boksierit tė kategorisė sė rėndė Luan Krasniqit, me siguri i shkoi nė favor pėr tė akumuluar energji. Sa i pėrket planeve tė ardhshme, nga ai kuptuam vetėm kėtė : "Unė kam shumė punė dhe shumė preokuptime. Megjithatė Kampionati Evropian nuk mund tė mė ikė". Mirėpo, sa i pėrket boksit, para vjeshtės sė ardhshme nuk do tė ket gjė, mbase nuk ka termine.

Megjithatė, Krasniqi premton: "Meqenėse unė aktualisht zhvilloj ushtrime tė lehta dhe akumuloj energji, nė vjeshtė do ta kėrkoj sėrish shansėn time". Deri atėherė, Krasniqi, pėr kėtė nuk do tė preokupohet.

26.05.08


zurück zu News