Luan Krasnqi u nderua me ēmimin mė tė lartė tė qytetit tė RottweilitLuan Krasnqi ka marrė ēmimin mė tė lartė qė mund tė merr njė sportist, i ndarė nga qyteti Rottweil-" Personalitet i sportit".

Kryetari i qytetit Broß duke folur pėr Luanin, kėtė sportist tė mrekullueshėm, e cilėsoi si "njė boksier tė talentuar" me sukseset e shumta ndėrkombėtare. Dhe vazhdo: "Ai u takua me njerėzit e mėdhenjė tė njohur nė botė siē ėshtė Dalai Lama, Muhamed Aliu, personaliteti shumė i rėndėsishėm- kampioni botėror, i vetmi gjrman nė kategorinė e rėndė Max Schmeling, etj. Gjithashtu, kryetari i qytetit tė Rottweilit, pėrkujtoi pastaj fjalėt e zgjedhura tė ish Presidenti gjerman Horst Köhler , i cili nė fjalimin e Berlinit, nė vitin 2006 Luan Krasniqin ai e cilėsoi si njė model pėr tė rinjtė dhe „boksier arsimor dhe tė fisnikėruar ".

Krasniqi ishte pėr shumė vite njė simbol i lartėsuar sportiv i qytetit Rottweil, i cili, pavarėsisht nga sukseset e mėdha sportive kombėtare dhe ndėrkombėtare, nuk i harroi asnjėherė rrėnjėt sportive tė tij. Kryetari me kėtė rast shprehu fjalė shumė personale dhe e falėnderoi Krasniqin duke i thėnė se: "Ne tė gjithė duhet t` ju falėnderojmė shumė dhe unė duhet tė them se ne jemi krenarė me ty". Kryetari i komunitetit pėr sport, Krasniqin e quajti njė ambasador tė mirė tė sportit tė Rottweilit nė botė. Nuk ka qytetar tė Rottweilit qė ka arritur kaq shumė ēmime, qyteti ka bėrė pritje tė shumta pėr nderė tė kėtij sportisti tė shquar dhe se nėnshkrimi i trefishtė i Luan Krasniqit nė librin e artė tė qytetit Rottweil, paraqesin rekord qė ka domethėnje historike.

Krasniqi duke qenė krenar dhe i lumtur, u falėnderua pėr nderimin qė i bėn qytetit Rottweil edhe me ndarjen e kėtij ēmimi dhe tė pranishmėve iu drejtua me kėto fjalė: "Ėshtė njė nder pėr mua qė kam marrė kėtė ēmim nė Rottweilin tim . Pėr kėtė ju falėnderoj nga zemra. "

 

(270312)


zurück zu News