Letėr e Luanit drejtuar tifosėve tė tijLuan Krasniqi, pas shkėlqimit tė tij nė karrierėn e sportit, e pėrfundon angazhimin e tij nė boksin profesionist.

Letėr e Luanit drejtuar tifosėve tė tij

Tė dashur miqė, viti 2011 po pėrfundon dhe mua mė ofron mundėsinė, qė tė gjithėve t`ju falėnderoj pėrzemėrisht.

Unė, nga sporti i boskit profesionist do tė tėrhiqem dhe tė gjithė juve u jamė mirėnjohės pėr mbėshtetjen tejet tė madhe tė cilėn e kam patur nga tifosėt e mi, gjatė gjithė kohės sė angazhimit tim si bokser.

Nė rrugėtimin tim sportiv, ju mė keni dhėnė kurajo dhe se simpatinė tuaj e ndiej edhe sot, pėrmes letrave tė shumta, tė cilat mė arrrijnė ēdo ditė.

Ndaj, pėr kėtė sport tė dashur pėr ne, do tė punoj nė vazhdimėsi. Pėrvojėn time do ta vė nė shėrbim tė kėshillimit dhe mbėshtetjes sė talentėve tė rinjė. Natyrisht qė si ekspert i kėtij sporti, poashtu , pėrmes ekraneve do tė jem i angazhuar pėr ju.

Unė do tė bėj ēmos qė boksi tė mbetet atraktiv nė mėnyrė qė ju, tė dashur aderues tė sportit tė boksit, edhe nė tė ardhmen tė pėrjetoni meqe interesante dhe tė nivelit tė lartė!

Ju falėmnderit dhe mirė u pafshim,

I juaji Luani

 

(291211)


zurück zu News